Тиждень української мови та літератури

З 8 по 12 листопада в Полтавському професійному ліцеї відбувалися заходи, присвячені тижню української мрви та літератури.  Спілкування з учнями було очно та в режимі онлайн. Девізом тижня став вислів «До мови серцем пригорнись».  Викладачі намагалися прищепити учням любов до української мови; виховати в молоді повагу до свого народу і його традицій, а також почуття гордості за свою державу та відомих земляків.

У понеділок на святкову атмосферу всіх налаштували стіннівки «У слові ріднім – чари барвінкові».

Також пройшла інформаційна рубрика «З історії виникнення писемності», де учні згадали про творців слов’янської азбуки Кирила і Мефодія. Пізнавальною була книжкова виставка «В джерелах слова – душі криниця, а рідна мова – як чарівниця».

9 листопада ліцеїсти та педагогічні працівники долучилися до щорічної загальнодержавної акції на підтримку рідної мови, написавши Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.

IMG-8312c9b534e88fcfbc8cc27073587439-V
Цього ж дня відбувся І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Під час інформаційної хвилинки про Нестора Літописця учні ознайомилися з життям та працями ченця, а також вшанували його пам’ять.
Яскравою була й абетка емоцій «Українська мова в обʼєктиві», де хлопці та дівчата висловлювали своє ставлення до української мови.

У середу відбулася дискусійна  студія «Українське слово у вимірах сьогодення», під час якої учні групи 17 переглянули тематичне відео та взяли участь в інтелектуально-пізнавальній грі «Мовний редактор».

Також було випущено інформативний бюлетень «Виникнення і розвиток письма».

У четвер  учні групи 23 взяли участь у засіданні круглого столу «Зародження української писемності та мови». Ліцеїсти зробили екскурс у часи виникнення писемності та заслухали виступ про Нестора Літописця.

У рамках тижня словесності також пройшла олімпіада з української мови та літератури. Змагання було запеклим, а переможці – гідними.

Завершився предметний тиждень випуском інформативного буклета «Мистецтво слова»  та вернісажем кросвордів, ребусів, загадок і вікторин.

Проведені заходи залишили в учнів яскраві враження і дозволили відчути причетність кожного учасника до великої родини шанувальників українського слова.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *