З 8 по 12 листопада в Полтавському професійному ліцеї відбувалися заходи, присвячені тижню української мрви та літератури. Спілкування з учнями було очно та в режимі онлайн. Девізом тижня став вислів «До мови серцем пригорнись». Викладачі намагалися прищепити учням любов до української мови; виховати в молоді повагу до свого народу і його традицій, а також почуття гордості за свою державу та відомих земляків.
У понеділок на святкову атмосферу всіх налаштували стіннівки «У слові ріднім – чари барвінкові».
![](https://dubrova.pp.ua/wp-content/uploads/2021/12/IMG-2b13837bfb7c554716859c2944f6b5f9-V-1024x768.jpg)
Також пройшла інформаційна рубрика «З історії виникнення писемності», де учні згадали про творців слов’янської азбуки Кирила і Мефодія. Пізнавальною була книжкова виставка «В джерелах слова – душі криниця, а рідна мова – як чарівниця».
![](https://dubrova.pp.ua/wp-content/uploads/2021/12/IMG-f2baaf3ded7a4c03c0633b1082b2ded4-V-1024x768.jpg)
9 листопада ліцеїсти та педагогічні працівники долучилися до щорічної загальнодержавної акції на підтримку рідної мови, написавши Всеукраїнський радіодиктант національної єдності.
![IMG-8312c9b534e88fcfbc8cc27073587439-V](https://ppl.pp.ua/wp-content/uploads/2021/04/IMG-8312c9b534e88fcfbc8cc27073587439-V-396x360.jpg)
Цього ж дня відбувся І етап Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.
Під час інформаційної хвилинки про Нестора Літописця учні ознайомилися з життям та працями ченця, а також вшанували його пам’ять.
Яскравою була й абетка емоцій «Українська мова в обʼєктиві», де хлопці та дівчата висловлювали своє ставлення до української мови.
У середу відбулася дискусійна студія «Українське слово у вимірах сьогодення», під час якої учні групи 17 переглянули тематичне відео та взяли участь в інтелектуально-пізнавальній грі «Мовний редактор».
![](https://dubrova.pp.ua/wp-content/uploads/2021/12/1-1024x418.png)
![](https://dubrova.pp.ua/wp-content/uploads/2021/12/2-1024x414.png)
![](https://dubrova.pp.ua/wp-content/uploads/2021/12/6-1-1024x416.png)
Також було випущено інформативний бюлетень «Виникнення і розвиток письма».
У четвер учні групи 23 взяли участь у засіданні круглого столу «Зародження української писемності та мови». Ліцеїсти зробили екскурс у часи виникнення писемності та заслухали виступ про Нестора Літописця.
У рамках тижня словесності також пройшла олімпіада з української мови та літератури. Змагання було запеклим, а переможці – гідними.
Завершився предметний тиждень випуском інформативного буклета «Мистецтво слова» та вернісажем кросвордів, ребусів, загадок і вікторин.
Проведені заходи залишили в учнів яскраві враження і дозволили відчути причетність кожного учасника до великої родини шанувальників українського слова.